Tam, kde se hladká silnice změní a začne skákat dlažebními kostkami, tam pod Chlumskou horou, jež padá do údolí, stojí historické město Manětín. Okolo žádná placka. Jen kopce s hlubokými lesy prořízlé Manětínským potokem, který se po chvíli vlije do půvabné řeky Střely. Tak vypadá místo, které se v době baroka díky rodu Lažanských proměnilo v kulturní centrum.

Ulice se v Manětíně rozevře do štíhlého náměstí. Po jedné ruce domy s erby, po druhé pak socha, socha, kostel, socha, až málem pod terasou přehlédnete to nejdůležitější – zámeckou budovu. Teď už nemůže být pochyb, proč se téhle kotlině říká "barokní perla západních Čech".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.