Na příhodu, kdy přecházel na červenou a nachytal ho policista, Ladislav Danko dávno zapomněl. Tři roky starý přestupek se mu náhle a dost tvrdě připomněl letos v červenci: soudním rozhodnutím, že mu exekutor smí zabavit majetek. Kvůli dluhu 2500 korun.

Ladislav Danko po několika týdnech vypátral, jak se to mohlo stát: úřady i soudy mu do té doby posílaly klasické dopisy, které se k Dankovi nikdy nedostaly – má totiž datovou schránku a komunikuje výhradně přes ni. Jedno vysvětlení zní, že jde jen o ojedinělý omyl – jakkoli mohl mít dost vážné následky.

Zároveň ale naznačuje, že ačkoli datové schránky fungují už pět let, některým úředníkům se ještě jejich používání nevžilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.