Konkurenční boj českých vlakových dopravců už se nevztahuje jen na frekventovanou trasu Praha–Ostrava. Nově se rozšířil i na Slovensko. České dráhy, RegioJet i Leo Express zavádějí vlakové spoje na trasu Praha–Košice.

Plánované prodloužení trasy do Košic přesunul soukromý vlakový dopravce RegioJet z původního prosincového termínu na polovinu října. „RegioJet měl volné vlakové vozy, a proto jsme se rozhodli, že vyjedeme dříve," uvedl majitel společnosti RegioJet Radim Jančura.

Rozhodnutí zveřejnil den poté, co konkurenční České dráhy avizovaly spuštění vlaků Pendolino na stejné trase v prosinci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.