Koncem září přijdou do více než milionu schránek letáky, jejichž autorem bude sdružení Rekonstrukce státu. Tato nezisková iniciativa se totiž aktivně zapojí do předvolební kampaně.

Ve čtyřstránkovém materiálu provede hodnocení, jak strany plní slib o prosazení osmi protikorupčních zákonů, k čemuž se většina poslanců zavázala Rekonstrukci státu před sněmovními volbami.

Vysvědčení vystaví iniciativa i přesto, že v říjnu se konají volby komunální, nikoliv sněmovní. "Jestliže ale strany tyto zákony blokují na národní úrovni, je těžké jim uvěřit, že pro to něco udělají na úrovni své obce," tvrdí mluvčí Rekonstrukce státu Nikola Hořejš.

Lichotivě z hodnocení nevyjde například ODS. "Obecně nejvíce zákony rozporuje ODS, která paradoxně sama v Praze láká voliče na to, že bude zveřejňovat městské smlouvy," tvrdí Hořejš. Ten ne zrovna příznivě mluví také o hnutí ANO.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.