Boom zateplování rodinných domů z minulých let zpomaluje. Otevírá se tak šance pro majitele činžáků a paneláků. Ke státním dotacím z programu Nová zelená úsporám se tak dostanou už příští rok, původně se přitom počítalo, že si na ně sáhnou až později. Navíc k nim zamíří víc peněz.

Je to díky tomu, že na podporu výměn oken či zateplení fasád rodinných domů letos vláda vyčlenila bezmála dvě miliardy. Teď se ale ukazuje, že bude stačit polovina. „Očekáváme, že by se mohlo vyčerpat kolem jedné miliardy. Už jsme diskutovali, že by se to dalo rozšířit i pro bytové domy, kde by byla poptávka vysoká,“ řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.