Šéfredaktor ČRo 2 Miroslav Dittrich a herec Dalibor Gondík dostanou od vedení rozhlasu pokutu. Gondík totiž během srpna a září moderoval pořady 12 ve 12, Dobré ráno, Česko! a v dalších vystupoval jako host. To přitom jako kandidát do zastupitelstva nesmí.

Ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan totiž vydal předvolební pravidla, která od 1. srpna nařizují zpřísněný režim pro přístup kandidátů, politiků a také jejich podporovatelů do publicistických, ale i lifestylových pořadů. Zakazuje se také sebeprezentace jejich "lidské stránky", pokud nedostane prostor i oponent. Herec a moderátor tak od začátku srpna vůbec neměl vysílat.

"Dalibor Gondík je externím spolupracovníkem ČRo a byl stejně jako zaměstnanci seznámen s předvolebními pravidly. Seznámení stvrdil také svým podpisem," řekl serveru IHNED.cz náměstek ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Gondík, který už teď je zastupitelem Rudné, podle něj mohl dál moderovat, jelikož začátkem srpna tvrdil, že do voleb nakonec nepůjde. "Hned po seznámení s pravidly sdělil lídrovi hnutí, že kandidaturu stahuje. Bohužel opomněl tento krok podpořit také písemným prohlášením," dodal Zavoral.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.