V říjnových volbách si lidé vyberou téměř 70 tisíc zastupitelů. Na výběr budou mít z 230 tisíc kandidátů, což je nejvíce v historii.

Například nejdelší příjmení má marketingová manažerka Petra Albuquerque e Castro Coelho. Nejstaršímu kandidátovi je 95 let a ve Šléglově chce získat místo v zastupitelstvu téměř polovina obyvatel.

Přečtěte si kuriozity letošních voleb:

Nejčastěji kandiduje Novák, Novotný a Svoboda

Letos, stejně jako v minulých i předminulých komunálních volbách, kandiduje nejvíce lidí s příjmením Novák - celkem 1099. Na druhém místě skončil Novotný a na třetím Svoboda, který tak vystřídal Dvořáka.

První ženské příjmení se objevuje na šesté pozici. Novákových letos kandiduje 541. Počet žen s tímto příjmením, které chtějí do zastupitelstev, stoupá v každých volbách.

Do voleb jde 51 Pátků, 19 Dubnů a 16 Středů

Na kandidátkách se objevují i "kalendářová" příjmení. Nejčastěji (51krát) jdou do voleb Pátkové. Muži s příjmením Středa kandidují 16krát, Sobotové 12krát a najdou se i dva Čtvrtkové a jeden Neděle. Naopak do zastupitelstev nechce Pondělí ani Úterý.

Kromě "dnů v týdnu" kandidují také "měsíce" - 19 Dubnů, 2 Lednové a po jednom Červenci a Listopadu.

Nejdelší příjmení má 27 znaků

Petra Albuquerque e Castro Coelho se pyšní nejdelším příjmením ze všech 230 tisíc kandidátů. Včetně mezer má 27 znaků. Tato marketingová manažerka kandiduje za Stranu nezávislých občanů Prahy 5.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?