V říjnových volbách si lidé vyberou téměř 70 tisíc zastupitelů. Na výběr budou mít z 230 tisíc kandidátů, což je nejvíce v historii.

Například nejdelší příjmení má marketingová manažerka Petra Albuquerque e Castro Coelho. Nejstaršímu kandidátovi je 95 let a ve Šléglově chce získat místo v zastupitelstvu téměř polovina obyvatel.

Přečtěte si kuriozity letošních voleb:

Nejčastěji kandiduje Novák, Novotný a Svoboda

Letos, stejně jako v minulých i předminulých komunálních volbách, kandiduje nejvíce lidí s příjmením Novák - celkem 1099. Na druhém místě skončil Novotný a na třetím Svoboda, který tak vystřídal Dvořáka.

První ženské příjmení se objevuje na šesté pozici. Novákových letos kandiduje 541. Počet žen s tímto příjmením, které chtějí do zastupitelstev, stoupá v každých volbách.

Do voleb jde 51 Pátků, 19 Dubnů a 16 Středů

Na kandidátkách se objevují i "kalendářová" příjmení. Nejčastěji (51krát) jdou do voleb Pátkové. Muži s příjmením Středa kandidují 16krát, Sobotové 12krát a najdou se i dva Čtvrtkové a jeden Neděle. Naopak do zastupitelstev nechce Pondělí ani Úterý.

Kromě "dnů v týdnu" kandidují také "měsíce" - 19 Dubnů, 2 Lednové a po jednom Červenci a Listopadu.

Nejdelší příjmení má 27 znaků

Petra Albuquerque e Castro Coelho se pyšní nejdelším příjmením ze všech 230 tisíc kandidátů. Včetně mezer má 27 znaků. Tato marketingová manažerka kandiduje za Stranu nezávislých občanů Prahy 5.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.