Ve středu uplynulo 10 let od doby, kdy se v České republice zaregistrovala muslimská obec. Po tomto datu může žádat přidělení vyšších práv, včetně výuky islámu na státních školách nebo vykonávání duchovní služby v armádě.  

Předseda Ústředí muslimských obcí v České republice, která zastřešuje muslimy v Česku, Muneeb Hassan Alrawi přiznává, že muslimové zatím nesplňují všechny podmínky, aby práva získali, určitě se o to ale pokusí. 

Mimo jiné musí sesbírat podpisy minimálně jednoho promile obyvatel České republiky. Podle posledního sčítání lidu to je celkem 10 437 podpisů. "To, že nám nabíhá právo, ale neznamená, že to spustíme hned první den. Jediné, co můžeme říct, je to, že pokud nám dá zákon na něco právo, tak je na nás, kdy o to požádáme," uvedl Alrawi. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.