Cestující v Liberci si jako první budou moci vyzkoušet placení jízdného prostřednictvím bezkontaktní platební karty. Místní dopravní podnik v pilotním projektu nainstaloval v jedné tramvaji tři nové bezkontaktní validátory.

Cestující si v nich budou moci zakoupit jízdenku pro dopravní zónu Liberec v základní i poloviční variantě a to pouze prostřednictvím bezkontaktních platebních karet. Těch je v současnosti v ČR přes pět milionů.

S iniciativou podle ředitele libereckého dopravního podniku Luboše Wejnara přišli jeho současní partneři z ČSOB a MasterCard, kteří si liberecké tramvaje vybrali jako první platformu, kde chtějí nápad vyzkoušet.

Setká-li se inovace s úspěchem, dá se podle nich očekávat její expanze nejprve po celém Liberci a posléze i v ostatních českých městech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.