Lidé, kteří kvůli chybám a průtahům v exekučním řízení nezískají zpět svoje peníze, mají nárok na odškodnění od státu. A to i v případech, kdy poškození nedokážou přesně vyčíslit škodu, kterou jim liknavý nebo chybný postup soudů či státních úřadů způsobil.

Jako například muž, který kvůli průtahům v soudním řízení místo dlužných milionů získal zpět jenom tisíce korun a zastal se ho až letos v červenci Ústavní soud.

Spor, který řešili ústavní soudci, začal kvůli dluhu ve výši tři miliony korun mezi dvěma muži z Prahy v roce 1998. O rok později nařídil Okresní soud pro Prahu-západ v exekučním řízení prodej nemovitostí dlužníka (cena byla stanovena na sedm milionů korun). Až o dva roky později ale soud vydal dražební vyhlášku, na základě které mělo k prodeji nemovitostí dojít. Mezitím ale majetek dlužníka skončil v konkurzu a nemovitosti byly prodány v konkurzním řízení za 3,5 milionu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama