ODS může pomalu začít mořit dluh ve výši 42 milionů. Na transparentní účet, který strana založila minulý týden právě kvůli špatné finanční situaci, jí přišlo už 750 tisíc korun.

Přispělo téměř 200 dárců. Bezmála tři čtvrtiny z nich jsou členové nebo lidé, kteří za ODS kandidují.

"V době, kdy jsme plánovali konto založit, jsme nepočítali s tím, že odezva bude tak velká. Dosud je uzavřeno asi 360 smluv s příslibem 1,2 milionu. Na účtu zatím nejsou připsány peníze, které se lidé rozhodli odeslat během víkendu," řekl serveru IHNED.cz šéf ODS Petr Fiala.

Ten poslal peníze jako úplně první už minulé pondělí. Ostatní přispívají od středy, kdy ODS začala o transparentním účtu informovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.