Pro země na Blízkém východě je poměrně obtížné zasáhnout proti extremistům z Islámského státu. Radikální džihádisté jsou ale bezpečnsotním problémem, který je potřeba řešit, řekl Jan Daniel, odborník na povstalectví i Blízký východ z Ústavu mezinárodních vztahů. 

"Islámský stát má finance, dobré zbraně a dokáže zajistit svým bojovníkům obživu a v zázemí i určitou míru elementární bezpečnosti, což se v zemi ničené tři roky válkou rozhodně počítá," komentoval Daniel.

Podle něj extremisty žádný stát vyloženě nepodporuje, nakonec akce islamistů dokázaly sjednotit státy, které spolu ještě nedávno nevycházely. "Stačí se podívat na to, že Saúdská Arábie a Katar dokáží najednou zázračně spolupracovat," dodal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.