Ministerstvo životního prostředí připravilo vyhlášku, která od příštího roku zakáže výkup kovů od fyzických osob takzvaně za hotové. Chce tak zamezit krádežím kovů, které ve sběrnách končí. Vyhláška nyní prochází meziresortním připomínkovým řízením, které končí tento pátek.

Po zapracování připomínek ji čeká projednání v Legislativní radě vlády. Platit by měla začít nejpozději na začátku příštího roku.

"Účinnost tohoto kroku nejpozději do šesti měsíců vyhodnotíme a podle efektu rozhodneme o případném návrhu na další zpřísnění postupu v rámci nového zákona o odpadech, který se aktuálně připravuje," prohlásil ministr životního prostředí Richard Brabec.

V článku se dále dozvíte

  • Nová vyhláška má zamezit krádežím kovů, které končí ve sběrnách. Od příštího roku zakáže výkup kovů od fyzických osob "za hotové." Poslanci také v úterý schválili změnu zákona, která umožní krajským úřadům odebrat licenci sběrnám porušujícím zákon.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.