Hasiči, záchranáři a policisté si ve čtvrtek vyzkoušeli první velké cvičení v tunelu Blanka. Na místě simulovali dopravní nehodu dvou osobních aut a autobusu s velkým počtem zraněných. Už v pondělí Praha tunelový komplex převezme od společnosti Metrostav.

V jednu hodinu odpoledne se v tunelovém komplexu rozezněl rozhlas, který vybízel k opuštění místa. O pár minut později se k nehodě začali sjíždět nejdřív hasiči, pak policisté a nakonec záchranka. Společně pak na místě začali "ošetřovat" zraněné a hasit jedno z osobních aut, ze kterého se začalo mohutně kouřit. Hasiči hlásili do vysílaček třetí stupeň poplachu.

Vrak autobusu ke cvičení dodal dopravní podnik a dvě osobní auta Hasičský záchranný sbor. Zraněné si zahráli studenti středních zdravotnických škol. Ve druhé fázi cvičení pak pražský magistrát společně s Integrovaným záchranným systémem vyzkoušel, jestli na místě bez problému přistane vrtulník. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.