Katastr nemovitostí byl loni jedním z nejprobíranějších témat ve sněmovně. Když totiž loni na jaře unikla do médií policejní zpráva, která upozorňovala, že přibývá podvodně převedených domů nebo pozemků, tak poslanci hledali způsob, jak majitele účinněji ochránit.

Dělali to kvůli změnám, které od letošního roku přinesly nový katastrální zákon a nový občanský zákoník – podle nových pravidel má to, co je zapsáno v katastru, přednost před tím, co například dokládají smlouvy.
Nové ustanovení ale mělo o rok odloženou účinnost. Majitelům nemovitostí tak zbývají tři měsíce, aby si svůj majetek překontrolovali.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.