Od poloviny září, kdy lidé mohou přispívat na transparentní účet ODS, přišlo straně téměř 2,4 milionu korun. A občanští demokraté už začali z vybraných peněz platit dluhy – zatím použili 1,9 milionu korun.

"Peníze jsme využili na úhradu závazků vůči státu. V tom jsou zahrnuty závazky vůči správě sociálního zabezpečení a zdravotním pojišťovnám," říká mluvčí ODS Jana Havelková.

Právě na sociálním a zdravotním pojištění musí strana doplatit 6,5 milionu. Celkem činí dluhy ODS 42 milionů, hlavně kvůli úvěrům a nesplaceným pohledávkám.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.