Ministerstvo obrany v úterý rozhodlo o způsobu pořízení nových radiolokátorů pro českou armádu formou otevřeného výběrového řízení. Konkrétní podmínky tendru budou vyhlášeny do konce letošního roku.

V souvislosti s tím dostala Česká republika nabídku od italského výrobce Selex na dočasný pronájem radiolokátorů až do doby, než vojáci obdrží první přístroj od vítěze výběrového řízení, což by mělo být v roce 2017.

Itálie disponuje několika kusy těchto radarů, které aktuálně nepoužívá, a je ochotná je České republice zapůjčit. Konkrétní podmínky transakce nebyly zatím předloženy. Samotný Selex se hodlá do tendru pro českou armádu zapojit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.