O návrat do vlasti v současné době žádá 40 rodin volyňských Čechů z Ukrajiny. Naposledy o repatriaci žádali krajané přibližně před dvaceti lety, kdy se chtěli vrátit Češi žijící blízko ukrajinské elektrárny Černobyl.

Přestože černobylská havárie byla už v roce 1986, více než 1800 krajanů se do tehdejšího Československa dostalo až mezi lety 1991 až 1993.

"Naše žádost byla přijata velice vstřícně, i tak to ale trvalo rok a půl, než vše prošlo legislativou," řekl Boris Iljuk, předseda Rady černobylských krajanů v České republice.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.