Do týmu senátorů-lékařů už brzy mohou přibýt další specialisté na medicínu. Do horní komory parlamentu totiž opět kandiduje řada doktorů. Do voleb jde celkem 245 lidí a titul MUDr. má 28 z nich.

Lékaři tak patří na kandidátkách mezi nejvíce zastoupená povolání. O trochu víc je už jen politiků.

"Kandidatura doktorů je v českém prostředí poměrně běžný fenomén. Je to dáno jejich známostí a vyšší mírou důvěryhodnosti, které se těší ve společnosti. Lidé s nimi mají pozitivní zkušenosti, které ještě umocňuje jejich obraz zachránců životů," říká politolog Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze.

Oblibu kandidujících lékařů dokládá i fakt, že zatím v každých volbách uspěli. Například v roce 2008 jich lidé poslali do Senátu dokonce sedm. Tehdy jich kandidovalo 29.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.