Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) má ve své "billboardové válce" dalšího protivníka. Vedle části pražských zastupitelů, starostů městských částí a reklamních agentur se proti jeho stavebním předpisům staví i ministerstvo pro místní rozvoj.

Ministerstvu vadí hlavně to, že nové stavební předpisy, které Hudečkova rada schválila v polovině července, neschválila Evropská komise. 

"Vyzýváme hlavní město ke zjednání nápravy. Pokud ji nezjedná, budeme muset pozastavit účinnost stavebních předpisů," řekla v úterý HN první náměstkyně ministerstva Klára Dostálová. Podle šéfa kanceláře primátora Ondřeje Boháče má ale Praha posudky, které říkají, že ministerstvo účinnost předpisů pozastavit nemůže. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.