Za dva týdny přivítá prezident Miloš Zeman vzácného hosta. V den, kdy si Česko připomene šestadevadesáté výročí vzniku samostatného státu, na Hrad zavítá sir Nicholas Winton, aby si převzal státní vyznamenání. HN informaci potvrdil zdroj z prezidentova okolí.

Zeman Wintona pozval do Prahy, když mu v květnu přál k jeho stopátým narozeninám. "Váš životní příběh je mimořádný z mnoha důvodů. Předně je příkladem lidskosti, nezištnosti, osobní odvahy a skromnosti. I proto jsem se rozhodl udělit Vám ke dni státního svátku 28. října letošního roku nejvyšší vyznamenání České republiky – Řád bílého lva," napsal Miloš Zeman v dopise.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.