Piráti překročili v pražských volbách pětiprocentní hranici, do zastupitelstva tedy zamíří čtyři z nich. A právě o podporu této čtveřice stojí v Praze jak hnutí ANO, které volby vyhrálo, tak strana druhá - TOP 09. Obě tyto strany ale společnou koalici odmítají. ANO už jedná s ČSSD a Trojkoalicí, v této variantě by ale společně měly jen 33 hlasů - tedy nadpoloviční většinu o pouhý jeden hlas.

V Praze dosud vládnoucí strana TOP 09 by pak mohla spolupracovat s pražskou ODS, vyloučená není ani Trojkoalice, jejímiž členy jsou i Starostové a nezávislí, dřívější spojenci TOP 09. V letošních volbách spolu také kandidovaly na mnoha místech do Senátu a s podporou ČSSD vládla strana TOP 09 v Praze doteď. TOP 09, ODS a Trojkoalice by měly s podporou pirátů 36 hlasů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.