Už v létě Ústavní soud zrušil zákonné ustanovení, podle kterého pracující důchodci od roku 2013 přicházeli o základní slevu na dani, pokud zároveň pracovali a pobírali důchod. Není divu, že od té doby leží toto rozhodnutí v hlavě nejednomu živnostníkovi, kterému stát znemožnil požádat o slevu na manželku a děti, pokud uplatňuje výdajový paušál.

Kdyby některý z živnostníků dotáhl svůj spor až do Brna - a je to čím dál pravděpodobnější - bude to jen prospěšné. Ani ne tak kvůli tomu, zda živnostník vyhraje, či prohraje. Stát ale bude muset konečně nějak smysluplně vysvětlit ten zmatek, který v posledních letech v daňových slevách pro fyzické osoby vznikl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.