Dvanáctkrát do roka vyrostou na pár dní ceny v hotelech ve Štrasburku na trojnásobek. Zákazníci platí místo běžných padesáti až sto eur sto padesát až dvě stě. Ceny stoupnou vždy, když je ve Štrasburku plenární zasedání Evropského parlamentu. Evropští poslanci už si toho všimli, a napsali proto dopis starostovi.

Poslanci jezdí do Štrasburku vždy jednou za měsíc na čtyři dny. Celkem se tedy z Bruselu do francouzského sídla přesunou dvanáctkrát. Například v hotelu Cerise, který je od štrasburské budovy Evropského parlamentu asi 20 minut tramvají, stojí běžně pokoj okolo 83 eur. V době plenárního zasedání za něj chtějí 153 eur.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.