Společnost eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem práv k Opencard, chce přistoupit k arbitráži. Po hlavním městě požaduje bezmála 170 milionů korun. Od úterý navíc ukončí uživatelskou podporu celého systému. 

Smlouva mezi Prahou a EMS vypršela letos v dubnu. Firma ale nadále celý systém provozovala až do poloviny června. Praha jej převzala, jenže systém zkolaboval. EMS poté přistoupila na to, že bude systém nadále podporovat, což podle mluvčího EMS Martina Opatrného dělala dosud. Teď ukončí uživatelskou podporu. "Zároveň nebudeme systém nijak omezovat. V podstatě poběží na autopilota," řekl HN Opatrný. Není ale schopný říct, jak dlouho může takto běžet.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.