Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přišlo na pořad Hovory z Lán, ve kterém prezident Miloš Zeman mluvil vulgárně, přes 200 stížností. "To je rekord," tvrdí šéf rady Ivan Krejčí s tím, že lidem vadilo i vysílání zpravodajských pořadů, ve kterých se pak záznam rozhovoru objevil. "Stížností na televize dorazilo kolem deseti," říká.

RRTV se bude pořadem Hovory z Lán, který vysílal Český rozhlas (ČRo) živě v neděli odpoledne, zabývat na příštím zasedání 19. listopadu.

Podle Krejčího ale vše skončí zřejmě tím, že ČRo dostane od rady pouze upozornění na vulgarismy. "Nemohu předjímat rozhodnutí rady, ale zatím to vypadá, že to odsoudíme maximálně upozorněním. Ještě budeme muset vyhodnotit, jestli tomu nešlo zabránit, protože etický kodex dává moderátorovi v případě živého vysílání jisté pravomoci. Ale všichni chápou, že je to složité, když má moderátor proti sobě prezidenta, že to je docela šokující," dodává Ivan Krejčí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.