Už sedm tisíc lidí si stáhlo aplikaci TV4you, která umožňuje sledovat televizi v mobilech a tabletech. Proti aplikaci, za kterou stojí bývalý ministr kultury a někdejší generální ředitel České televize Jiří Balvín, se ale bouří komerční stanice.

Vadí jim, že TV4you zařadila jejich vysílání do nabídky, a ani je nepožádala o souhlas. Nova například kritizuje to, že diváci nejsou započítáni do statistik sledovanosti, a stanici tím pádem utíkají příjmy z reklamy.

Prima šla ještě dál – podala návrh na předběžné opatření, kterému soud minulý týden vyhověl. Balvín by tak měl vyřadit z nabídky veškeré kanály skupiny Prima.

"My nevysíláme, my jsme platforma jako televize anywhere, jako set top boxy," namítá v rozhovoru pro Hospodářské noviny Jiří Balvín a chystá se právně bránit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.