ANO, Trojkoalice a ČSSD podepsaly v Praze koaliční dohodu. ANO a Trojkoalice ji ještě musí nechat podepsat všemi svými zastupiteli. Sociální demokraté už ji podepsali v úterý. Magistrát by tak koalice mohla převzít 27. listopadu.

"Předsedové pražských organizací už dohodu podepsali, podpisy ostatních kolegů dodáme do zítra do jedenácti hodin," řekla lídryně ANO a budoucí primátorka Adriana Krnáčová. "Věříme tomu, že tak věcně, jak probíhala jednání, tak bude pokračovat i spolupráce v nadcházejícím období," řekl k tomu člen vyjednávacího týmu ČSSD Karel Březina. 

Koalice bude teď jednat s opozicí, aby vyjednala i další podporu pro zvolení rady. Má totiž většinu jen o jeden hlas.

ANO bylo připraveno dohodu podepsat už v pondělí. Trojkoalice ale potřebovala vyřešit svoje vnitřní spory ohledně náměstka. Starostové totiž odmítli, aby byl náměstkem za Trojkoalici Matěj Stropnický ze Strany zelených.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.