Za vznikem portálu FriendlyVox stojí příběh dnes už dospělého nevidomého syna majitele a zakladatele firmy TurboConsult Vladimíra Jareše. Internetový portál FriendlyVox umožňuje nevidomým lidem používat internet, a to z jakéhokoliv počítače.

"Celý život s manželkou Honzovi pomáháme překonat bariéry a možnost pracovat s ozvučeným počítačem byla jedním z klíčových momentů, díky kterému se mu otevřela cesta ke kvalitnímu vzdělání a následně pracovnímu uplatnění," vysvětluje Jareš, jehož společnost portál vymyslela.

Doposud byli slepí vázáni na jeden určitý přístroj, kde měli nahraný speciální program. "Používám notebook s hlasovým výstupem, ovšem narážím na vcelku zásadní problém spočívající v tom, že pokud přijdu k jinému počítači, tak mám smůlu," popisuje své zkušenosti nevidomý náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.