Aplikace TV4you, která nabízí možnost sledovat televizní vysílání v mobilech či tabletech, má podle právníků podivné všeobecné podmínky. Píše se v nich, že uživatel odškodní provozovatele TV4you za jakékoliv ztráty a nahradí mu veškeré náklady, které mu vzniknou například kvůli žalobám, které na společnost někdo podá. Nikde se ale nepíše, že škody musí způsobit přímo uživatel.

Podmínky tak říkají, že uživatel má hradit škody, i když za nic nemůže. "Pokud je užívání aplikace protiprávní nebo ho někdo za protiprávní označí a bude uplatňovat své nároky na TV4you, měl by náklady vzniklé TV4you hradit právě uživatel," interpretuje podmínky advokát Aleš Rozehnal z AK Rozehnal & Partneři. 

A za protiprávní už označila užívání aplikace například televize Nova či Prima. Ta dokonce podala žalobu a soud začátkem listopadu vydal předběžné opatření, že stanice Primy musí z nabídky aplikace zmizet. Společnost Google teď navíc stáhla aplikaci ze svého internetového obchodu Google Play, právě kvůli sporům TV4you s televizemi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.