Situace pro stavaře, kteří mají své projekty v Praze, zůstává komplikovaná. Ministerstvo pro místní rozvoj nechce ustoupit ze svého požadavku, aby Praha notifikovala své nové stavební předpisy u Evropské komise. Vyřešit rozpor mezi pražským magistrátem a ministerstvem bude také jedním z prvních úkolů pro nového radního pro územní rozvoj Matěje Stropnického (Trojkoalice).

Ministerstvo poslalo na pražský magistrát v polovině října výzvu k nápravě. Praha má podle něj mimo jiné nechat nový předpis notifikovat u Evropské komise (EK). A má na to 60 dní. Lhůta končí 15. prosince. Pražský magistrát ale zatím nic takového neudělal. A představitelé města, kteří si nechali vypracovat právní posudky, tvrdí, že je to nesmysl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.