Arbitráž k Opencard nebude. Na prvním jednání ji zrušila nová pražská rada. Pokud se vedení města nedohodne s vlastníkem práv k Opencard, firmou EMS, podá společnost žalobu. 

"Jsme připravení jednat jak o dlužných částkách, tak o další podpoře systému," řekl mluvčí EMS Martin Opatrný.

EMS žádá po Praze bezmála 34 milionů za zajištění podpory systému v letech 2011 až 2012, kdy Opencard "běžela" bez smlouvy. Podle bývalého primátora Tomáše Hudečka (nestraník, dříve TOP 09) má ale EMS nárok na podstatně nižší částku – zhruba osm milionů korun. Praha tak k arbitráži záměrně směřovala – u klasického soudu by se totiž spor táhl déle, navíc by se mohl městu prodražit. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.