Jaroslav Havel

- Řídící partner advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners.
- Zaměřuje se na bankovnictví a finance, obchodní právo či například na energetiku a dopravu.
- V minulosti pracoval například pro advokátní kancelář Linklaters, v roce 2001 založil vlastní kancelář.

Největší česká advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners, pro kterou pracuje přes 170 právníků, zvýší letos své tržby v meziročním srovnání o více než čtvrtinu na 600 milionů korun. Firma radila například společnosti Koninklijke Ahold v souvislosti s akvizicí stoprocentního podílu ve Spar Česká obchodní společnost či Pivovarům Lobkowicz Group při vstupu na burzu.

"Studoval jsem historii řady úspěšných světových firem, jejich metody řízení i přístupy jednotlivých šéfů firem k dosažení vynikajících výsledků. V naší kanceláři se to snažíme adaptovat na česko-slovenské prostředí," říká v rozhovoru pro Ekonom řídící partner kanceláře Jaroslav Havel a vysvětluje, proč se mu vyplácí řídit advokátní kancelář jako normální firmu.

Jak budou vypadat vaše letošní výsledky?

Meziročně porosteme v tržbách asi o 27 procent. Tržby kanceláře by tak mohly dosáhnout asi 600 milionů korun. Dalších asi 100 milionů pak přidá inkasní agentura Cash Collectors. Rosteme i přesto, že jsme letos integrovali několik nových právnických týmů a implementovali různé vnitřní řídicí systémy. Teď jsme v nejlepší ekonomické kondici v historii kanceláře.

Jste známý tím, že svoji advokátní kancelář řídíte jako normální firmu. Proč?

Tak velká advokátní kancelář přece je "normální" firma. Možná budujeme zdánlivě trochu odlišný podnik, ale je to tím, že jsme začali později, jsme o dost mladší než ostatní velké advokátní kanceláře, a tím pádem už jsme nezažili tradiční pojetí advokacie první poloviny 90. let. Věřím, že právě naše "modernost" nám poskytuje dlouhodobou konkurenční výhodu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.