Jaroslav Havel

- Řídící partner advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners.
- Zaměřuje se na bankovnictví a finance, obchodní právo či například na energetiku a dopravu.
- V minulosti pracoval například pro advokátní kancelář Linklaters, v roce 2001 založil vlastní kancelář.

Největší česká advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners, pro kterou pracuje přes 170 právníků, zvýší letos své tržby v meziročním srovnání o více než čtvrtinu na 600 milionů korun. Firma radila například společnosti Koninklijke Ahold v souvislosti s akvizicí stoprocentního podílu ve Spar Česká obchodní společnost či Pivovarům Lobkowicz Group při vstupu na burzu.

"Studoval jsem historii řady úspěšných světových firem, jejich metody řízení i přístupy jednotlivých šéfů firem k dosažení vynikajících výsledků. V naší kanceláři se to snažíme adaptovat na česko-slovenské prostředí," říká v rozhovoru pro Ekonom řídící partner kanceláře Jaroslav Havel a vysvětluje, proč se mu vyplácí řídit advokátní kancelář jako normální firmu.

Jak budou vypadat vaše letošní výsledky?

Meziročně porosteme v tržbách asi o 27 procent. Tržby kanceláře by tak mohly dosáhnout asi 600 milionů korun. Dalších asi 100 milionů pak přidá inkasní agentura Cash Collectors. Rosteme i přesto, že jsme letos integrovali několik nových právnických týmů a implementovali různé vnitřní řídicí systémy. Teď jsme v nejlepší ekonomické kondici v historii kanceláře.

Jste známý tím, že svoji advokátní kancelář řídíte jako normální firmu. Proč?

Tak velká advokátní kancelář přece je "normální" firma. Možná budujeme zdánlivě trochu odlišný podnik, ale je to tím, že jsme začali později, jsme o dost mladší než ostatní velké advokátní kanceláře, a tím pádem už jsme nezažili tradiční pojetí advokacie první poloviny 90. let. Věřím, že právě naše "modernost" nám poskytuje dlouhodobou konkurenční výhodu.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.