Jana Veselková začala letos v dubnu pracovat v bavorském Neumarktu. Stala se vrchní lékařkou neurologické kliniky a život v Německu si nemůže vynachválit. "Mají veškerou organizaci mnohem lépe propracovanou. Viděla jsem to na úřadech, když jsem všechno vyřizovala a měla možnost srovnat Česko a Německo. Tady to všechno vázlo," popisuje v rozhovoru Veselková.

Původně téměř deset let pracovala v České republice, rozhodla se však, že Německo poskytne jejímu synovi vzdělání a zkušenosti. Práci si před rokem našla na Job veletrhu lékařství a zdraví, kde německé kliniky každoročně nabízejí práci českým doktorům. Podle informací samotného veletrhu získalo za šest let jeho fungování práci v Německu 500 lékařů a členů zdravotnického personálu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.