Železnice, která má propojit pražské centrum s letištěm, se nelíbí Praze 7. Radním sedmé městské části vadí, že by měla vést přes Stromovku. Propojení letiště s centrem - Masarykovým nádražím - má nová koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD ve své koaliční smlouvě. Na tom, kudy povede se ale zatím neshodla. Plánují tak zatím jen trasu z Veleslavína.

"Jsme k tomu velmi opatrní, protože ve Stromovce je to vedeno určitým způsobem a pokud by se trať rozšiřovala, tak by přibyla nová kolej, protihlukové stěny a další věci, a k tomu jsme velmi kritičtí," řekl HN starosta sedmé městské části Jan Čižinský, který v Praze 7 kandidoval za Praha 7 sobě, na pražském magistrátu je ale zároveň zastupitelem za Trojkoalici.

Ale nejde jen o Stromovku. "Trať prochází celým územím Bubny - Zátory, které by v budoucny mělo být novou čtvrtí se stejným počtem obyvatel jako stávající Praha 7. Tato čtvrť by byla přetnutá železnicí, železobetonovými zdmi, takže by to byla mentální i fyzická bariéra," dodává radní Prahy 7 pro územní plán Kateřina Vídenská (Praha 7 sobě). Zároveň dodává, že radnice Prahy 7 se samotným projektem problém nemá a kolejová doprava je "nejekologičtější a nejefektivnější", ale je potřeba zohlednit další věci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.