Nové vedení Prahy zrušilo výběrové řízení na ředitele magistrátu a na posty dalších ředitelů odborů, které před říjnovými komunálními volbami vypsala TOP 09. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných na úřední desce úřadu, pod nimiž je podepsána primátorka Adriana Krnáčová. Jde o pozice, které zastávají dočasně pověření šéfové, některé funkce jsou neobsazené.

Úřad o 2000 zaměstnancích vede zástupce ředitele Radovan Košťál, který je několik měsíců řízením magistrátu pouze pověřen. Kvůli tomu se před volbami snesla kritika na tehdy vládnoucí TOP 09. Před koncem funkčního období TOP 09 vypsala výběrové řízení na ředitele a sedm šéfů odborů s tím, že samotný výběr bude na nové radě města.

Košťál v lednu letošního roku nahradil Martina Trnku. Dlouholetý ředitel Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co tehdejší primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Podle Hudečka pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka, který na magistrátu působil bezmála 20 let, svůj odchod zdůvodnil nedůvěrou primátora a "opotřebením".

ODS už dřív uvedla, že veškeré Košťálovy kroky ve funkci pověřeného ředitele jsou neplatné, a zvažovala podání trestního oznámení. TOP 09 ale tvrdila, že o nezákonnou situaci nejde, zákon ji prý nijak neřeší. Proč Praha s vypsáním výběrového řízení tak dlouho váhala, není jasné.

Související