Podle jednoho z předáků pravicové opozice Miroslava Kalouska koaliční vláda premiéra Sobotky lže a sama nevěří tomu, že její opatření mohou zlepšit ekonomické poměry v zemi a omezit korupci. Za ještě větší hrozbu než zastírání skutečnosti však první místopředseda TOP 09 považuje pokračující útoky předsedy hnutí ANO 2011 Andreje Babiše na polistopadové základy státního uspořádání.

V rozhovoru pro týdeník Ekonom si Miroslav Kalousek podle svého zvyku skutečně nebral servítky a tvrdí, že řada věcí - útoky na tradiční politické strany, zpochybňování jejich svobodné soutěže, ústup od liberálního pohledu na svět a pokračující oligarchizace společnosti i hospodářství - mu připomíná to, co se dělo v Itálii před zhruba 90 lety, při nástupu fašistického diktátora Benita Mussoliniho.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.