Od příštího roku bude muset být v obcích a městech alespoň jedno místo, kde půjde třídit biologický odpad. Může mít různou podobu – obce dostaly ve svém výběru volnou ruku, zda dají přednost sběrným dvorů, velkoobjemovým kontejnerům, nádobám nebo třeba kompostárnám.

Podle zjištění HN většina měst s počtem obyvatel nad 100 tisíc využije hlavně sběrné dvory a velkoobjemové kontejnery. "Brno jde zatím cestou sběrných dvorů, kde mohou občané průběžně odkládat bioodpad. Ve městě jich je 37," uvedl například mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Město zároveň loni odstartovalo program, v rámci něhož zaplatilo polovinu ceny zájemcům o kompostéry.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.