Žadatelé o Opencard by mohli mít od nového roku smůlu. Městu totiž docházejí licence, které jsou zapotřebí k vydání každé nové karty. Praha jich má jen něco málo přes tři tisíce. To vystačí zhruba do konce roku. 

Pražský magistrát nakoupil 56 tisíc nových licencí v červnu s tím, že mezitím problém vyřeší. O Opencard zažádá měsíčně zhruba tři tisíce Pražanů. Na začátku školního roku to může být až deset tisíc. Co s červenou kartou bude, ale stále není jasné a město o nákup nových licencí zatím nezažádalo. "Je otázka, jestli město bude schopné nové licence dokoupit," řekl HN Pavel Stöckl z Operátora Opencard, který má kartu na starosti. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.