Česká pošta spouští projekt zasílání dopisů on-line. Od 23. ledna tak bude možné poslat dopisy přímo od počítače, aniž by člověk musel vyjít ven z domu. Služba se jmenuje ČP Cloud a pošta na ni nejprve láká prostřednictvím pilotního provozu, kdy mohou lidé poslat od počítače přání, kterým přispějí na Konto Bariéry.

Text dopisu se napíše do příslušného formuláře, odesílatel vyplní údaje o sobě a adresátovi a následně si vše zkontroluje v náhledu. Poté zaplatí, a to převodem z účtu, platební kartou nebo SMS zprávou.

Vše se tedy vyplňuje ve speciální počítačové aplikaci, což je jeden z rozdílů oproti službě DopisOnline, kterou pošta představila už před pěti lety. V rámci ní totiž zákazník musí nahrát dopis ve formátu PDF a dodržovat pravidla o umístění adres odesílatele a příjemce. Podle mluvčí pošty bude mít ČP Cloud také více funkcí, a to třeba archivaci dokumentů v důvěryhodných úložištích.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?