V sestavě místopředsedů, o které si má Bohuslav Sobotka na březnovém sjezdu ČSSD říct, jde o jasně nejpřekvapivější jméno. Širší veřejnosti neznámá náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová přitom bude reprezentantkou jedné z nejsilnějších stranických organizací v Praze. A její příběh je v rámci strany plné kariérních politiků spíše nezvyklý.

Arnoštová je členkou ČSSD teprve šest let. Do strany vstoupila v roce 2008 - těsně po svém odchodu z ministerstva zdravotnictví, kde poprvé působila už od svých čtyřiadvaceti let. Mezi lety 1999 a 2007 se vypracovala z referentky přes vedoucí právního oddělení na ředitelku právního odboru. Ovšem za ministra Tomáše Julínka a jeho náměstka Marka Šnajdra (oba ODS) resort kvůli nesouhlasu s jejich reformami opustila.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mezi kandidáty do vedení ČSSD zařadil předseda strany Bohuslav Sobotka úspěšnou náměstkyni na ministerstvu zdravotnictví Lenku Teska Arnoštovou.
  • Netradiční kandidátka má za sebou úspěšnou kariéru v advokacii, na ministerstvu zdravotnictví i čtyři roky na pražském magistrátu.
  • Nominace je o to překvapivější, že pražskou ČSSD stále ovládají protřelí zákulisní hybatelé jako Miroslav Poche nebo Petr Hulinský.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.