Původem český lékař Bohdan Pomahač je jedním z nejúspěšnějších chirurgů v USA, který už provedl sedm transplantací obličeje a tři transplantace rukou. Tomu, aby nahrazování lidské tkáně orgány od jiných dárců potkávalo více pacientů s menšími poraněními, zatím ale brání vedlejší účinky následné léčby.

“U imunosuprese je více nežádoucích vedlejších účinků. Potlačení imunity není specifické jen pro tu tkáň, ale platí obecně,” vysvětluje Pomahač v rozhovoru pro HN. Jde o to, že aby tělo přijalo novou tkáň, musí pacient doživotně brát speciální léky, které potlačují imunitní reakci. Takže operovaný člověk je pak náchylnější k infekcím a virovým onemocněním.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.