Křišťálový vánoční strom na pražském Václavském náměstí houstne. Na konstrukci se houpají originální skleněné ozdoby vyrobené lidmi s těžkým zrakovým postižením. Věší je sem kolemjdoucí, kteří výrobky kupují od dobrovolníků na adventních trzích. Zakoupením pomohou nevidomým lidem, kteří tyto ověsy vyráběli. Výtěžek poputuje do charitativní sbírky Světluška a lidé tak přispějí na speciální pomůcky a osobní asistenty.

"Návštěvníci trhů si kupují křišťálové ověsy pro sebe i jako dárek pro své blízké. Máme velkou radost, že se křehká skleněná dílka od nevidomých tolik líbí,“ vysvětluje Linda Vaňková, vedoucí sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu. Ten již přes deset let pomáhá nevidomým a lidem s těžkým zrakovým handicapem a stojí za projektem Křišťál pro Světlušku.

Projekt také podporuje Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina a sklářská firma Preciosa Lighting. A právě v hlavách lidí z Preciosy se zrodil nápad na výrobu vánočních ozdob.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.