ČT1 jako každý rok ovládla 24. prosinec. Nejenže byla téměř po celý den nejsledovanější stanicí, ale její premiérovou pohádku Princezna a písař, kterou vysílala od 19 hodin, viděly dva miliony diváků.

Letos ovšem uspěla na Štědrý večer i Prima, což v minulosti nebývalo zvykem. Komerční stanice si totiž od ČT pronajala rekonstruovanou verzi Tří oříšků pro Popelku a ta jí přinesla 1,4 milionu diváků. Šlo tak dokonce o nejsledovanější film Primy za celý rok.

Proti Popelce běžely na prvním programu ČT tradičně Pelíšky. Ty dosáhly jen o něco horších výsledků - vidělo je bezmála 1,3 milionu diváků. V přehledu TOP 10 nejsledovanějších pořadů Štědrého dne tak obsadily třetí příčku.

Oproti minulým rokům se na Štědrý večer tolik nedařilo Nově. Po několika letech totiž nevysílala Tři oříšky pro Popelku. Místo toho nasadila premiéru filmu Přijde letos Ježíšek?, ve kterém hrají Libuše Šafránková či Josef Abrhám.

Film běžel proti Třem oříškům pro Popelku a Pelíškům. Ani jeden z těchto kultovních snímků ale nedokázal porazit. Sledovalo ho 884 tisíc lidí.

Na TV Barrandov se stala nejsledovanějším pořadem dne odpolední pohádka Dařbuján a Pandrhola. Tu si zapnulo 222 tisíc lidí. 

Z hlediska podílu na sledovanosti vyhrála Česká televize. Na všechny její kanály dohromady se po celý Štědrý den dívalo 41 procent diváků. Všech pět stanic Novy sledovalo 24 procent lidí a čtyři kanály Primy 19 procent. Barrandov dosáhl podílu 4,4 procenta.