Snímek režiséra Martina Scorseseho nazvaný Vlk z Wall Street byl nejvíce pirátsky stahovaným filmem roku 2014. Uvedla to firma Expicio, která dlouhodobě sleduje ilegální downloady a šíření filmů prostřednictvím torrentů a dalších platforem.

Podle statistik Expicia si Vlka z Wall Street v období od 1. ledna do 23. prosince letošního roku pirátsky stáhlo přes 30 milionů lidí. Snímek celosvětově utržil 392 milionů dolarů.

Druhý největší zájem měli piráti o animovaný film Ledové království z produkce společnosti Walt Disney Pictures. Na třetím místě s 29,4 milionu ilegálních downloadů skončilo sci-fi Gravitace, na čtvrtém je velkorozpočtový Hobit: Šmakova dračí poušť s 27,6 milionu a pátý skončil Thor: Temný svět s 25,7 milionu. Enormní zájem měli piráti i o film Robocop, kvůli způsobu, jakým firma Excipio svůj průzkum uskutečňuje, však nelze zjistit, kolik z téměř 30 milionů stažení se týká letošního remaku a kolik původního filmu Robocop z roku 1987.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.