Už v neděli 4. ledna odvysílá Frekvence 1 první Prezidentský Pressklub, tedy pořad, ve kterém moderátor Luboš Xaver Veselý povede rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Půjde o obdobu Hovorů z Lán, které dosud přenášel Český rozhlas (ČRo). Prezident ale v posledním vydání mluvil vulgárně, a vedení rozhlasu proto chtělo Hovory z Lán předtáčet.

Na to Hrad nepřistoupil a domluvil si spolupráci s Frekvencí 1. Ta se případných vulgarit ve vysílání nebojí. "Pan prezident byl zvolen ve svobodné přímé volbě. Jeho slovník patří jemu," řekl HN prezident Frekvence 1 Michel Fleischmann.

Zároveň dodal, že "zákon o rozhlasovém a televizním vysílání nepočítá s pokutováním za vulgarity". Například Český rozhlas kvůli Hovorům z Lán, ve kterých prezident pronášel slova kun*a nebo zkur*ili, dostal jen upozornění.

Navíc díky Zemanově mluvě se Český rozhlas dostal snad do všech českých médií. A taková bezplatná reklama by se Frekvenci 1 také určitě hodila.

Jednání s prezidentem probíhala podle Fleischmanna rychle. V pátek 19. prosince přišel na Hrad dopis z Českého rozhlasu, ve kterém ředitel Peter Duhan oznamoval, že Hovory z Lán budou pokračovat pouze v případě, že se budou předtáčet. S tím Zeman nesouhlasil a hned o víkendu přijelo jednat vedení Frekvence 1.

Zeman si vybral tuto soukromou stanici i proto, že s moderátorem Veselým se zná řadu let a už spolu několikrát rozhovor natáčeli. "Pan prezident již mnohokrát navštívil Frekvenci 1," potvrzuje také Michel Fleischmann.

Frekvence 1 nemohla jako název pořadu použít Hovory z Lán, Český rozhlas si totiž danou značku registroval u Úřadu průmyslového vlastnictví. Překvapivě ale až 22. prosince.

Rozhovory s prezidentem se tedy budou vysílat vždy jednou za tři měsíce v neděli od 17 hodin, kdy Luboš Xaver Veselý na Frekvenci 1 pravidelně moderuje pořad Pressklub. Díly se Zemanem se budou lišit pouze tím, že ponesou dodatek Prezidentský.

ČRo také vysílal rozhovory se Zemanem vždy po čtvrt roce. "Je to dostačující," odpověděl Fleischmann na dotaz, proč je neplánují například každý měsíc.

Kromě Frekvence 1 poběží Prezidentský Pressklub i v rádiu BBC/Zet, které také patří do mediální skupiny Lagardere Active ČR.

ANKETA
Myslíte si, že Miloš Zeman bude na Frekvenci 1 mluvit vulgárně?
ANO
206 (33%)
NE
384 (61%)
NEVÍM
36 (6%)