Kontroly restaurací, cukráren nebo třeba čajoven už nemají na starosti pouze hygienici. Od 1. ledna se dozor rozšířil i na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci (SZPI), zatímco Státní veterinární správa (SVS) bude kontrolovat zvěřinu nebo mléko. Oběma institucím však celkově přibude jen několik desítek zaměstnanců.

SZPI dosud kontrolovala přibližně 45 tisíc míst. Od Nového roku se její pravomoci rozšířily na veřejné stravování a k maloobchodním prodejcům nebo skladům jí přibylo 70 tisíc provozoven. Ke stávajícím 210 inspektorům ovšem dostala jen 40 míst pro nové zaměstnance.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.