Hrad i nadále odmítá zveřejnit plat prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. A to i přesto, že Nejvyšší správní soud loni v říjnu rozhodl, že úřady už nemohou zamlčovat, kolik jejich zaměstnanci berou.

Na Pražském hradě si teď ale našli další důvod, proč platy Mynáře i dalších pracovníků tajit. Prý existuje riziko zneužití. Jaké? To nedokážou vysvětlit.

"Zveřejnění platu poskytovaného z veřejných prostředků má jiný dopad provázený rizikem zneužití v případě ředitele Základní školy a mateřské školy Lhota u Vsetína a jiný v případě zaměstnanců Kanceláře prezidenta republiky," sdělil HN mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejvyšší správní soud loni rozhodl, že úřady už nemohou tajit, kolik berou jejich zaměstnanci.
  • Podle rozsudku má mzdy svých pracovníků zveřejnit i kancelář prezidenta.
  • Hrad to ale nadále odmítá. Při zveřejnění platu kancléře Mynáře i ostatních zaměstnanců prý existuje riziko zneužití.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.