Tomio Okamura si svými výroky o venčení psů a čuníků kolem mešit překazil poslaneckou cestu do Turecka. Původně měl ve sněmovní delegaci doprovázet předsedu dolní komory Jana Hamáčka za hnutí Úsvit on. V pondělí odpoledne se ale situace změnila. "Hnutí Úsvit do delegace nově nominovalo pana poslance Milana Šarapatku," potvrdil Hamáček.

Sebereflexe v Úsvitu nastala poměrně rychle. V sobotu Okamura na svém facebookovém profilu zveřejnil návod plný xenofobních rad, jak muslimům co nejvíce zkomplikovat život v Česku. "Nic nezakazuje chodit kolem mešity střídmě oblečení, muži i ženy, se psy na procházku, nasměrovat k ní místní bezdomovce, ať si tam popíjejí svůj krabicový elixír," naváděl původem Japonec Okamura k nesnášenlivému chování.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.