Dva roky uplynuly od okamžiku, kdy se v Česku konalo první kolo historicky první přímé volby prezidenta. O post hlavy státu usilovalo hned devět kandidátů. Prezidentem se nakonec stal Miloš Zeman.

HN oslovily osm jeho protikandidátů s otázkou, jak Zemana jakožto prezidenta hodnotí. V odpovědích se nejčastěji opakuje, že oproti slibům nedokáže společnost sjednocovat.

Například podle Vladimíra Franze to ale ani není možné. "Už z výsledku 'půl na půl' vyplývá, že vítězný kandidát nemůže beze zbytku 'spojovat' společnost. A když, tak v dílčích záležitostech," poukazuje Franz na fakt, že Zeman získal v 2. kole volby jen lehce přes 50 procent hlasů.

Kandidáti ale najdou i řadu témat, kde se s hlavou státu shodují. Například Jiří Dienstbier nebo Táňa Fischerová oceňují, jak doplnil Ústavní soud. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.